Wczasy rodzinne

„MIMOZA” w Krawczykach. POKOCHAŁAM to miejsce od pieszego wejrzenia. MOJE miejsce na ziemi.

Moje codzienne spacery w tej przepięknej KRAINIE dają dużo energii i radości oraz wiele refleksji.

OFERTA PRZYRODNICZA
PENSJONAT „MIMOZA” KRAWCZYKI

Ścieżka dydaktyczna „Dębowy las”- wytyczona w leśnictwie Czarny Las przy drodze Galiny – Krawczyki. Trasa ścieżki biegnie wzdłuż brzegu rzeki Pisy.
Las, w którym przebiega trasa ścieżki charakteryzuję się wielką różnorodnością gatunków drzew, krzewów i roślin runa. Występują tu wiekowe dęby szypułkowe, lipy i potężne buki. Na szczególną uwagę zasługują cztery lipy uznane za drzewa doborowe.
Dodatkową atrakcję stanowią ustawione na ścieżce tablice tematyczne, które informują o zjawiskach w lesie i gospodarce leśnej. Na początku trasy znajduje się parking leśny, co zapewnia możliwość pozostawienia samochodu, natomiast na trasie ścieżki spotykamy miejsce do odpoczynku z możliwością rozpalenia ogniska

Żywkowo bociania stolica Polski

Żywkowo to wieś w północnej Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie bartoszyckim, w gminie Górowo Iławeckie – „bociania stolica Polski”.
W składającej się z dziewięciu gospodarstw i zamieszkanej przez 25 osób wsi co roku przylatuje około 100 bocianów. Odlatuje z niej około 200. We wsi znajduje się ponad 50 gniazd i platform pod gniazda. Co roku zajętych jest od 35 do 40 z nich, w rekordowych latach zajęte są wszystkie gniazda. W sezonie klekot bociani rozlega się we wsi co parę minut a co chwila bociany startują bądź lądują. Ruch jak na lotnisku 🙂
W Żywkowie życie bocianów można podglądać z wieży widokowej w gospodarstwie nr 7 należącym do Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.