Turystyka rodzinna

„MIMOZA” w Krawczykach. POKOCHAŁAM to miejsce od pieszego wejrzenia. MOJE miejsce na ziemi.

Moje codzienne spacery w tej przepięknej KRAINIE dają dużo energii i radości oraz wiele refleksji.

Gospodarstwo Agroturystyczne MIMOZA jest świetnym miejscem na wypoczynek rodzinny.

Dysponujemy wieloosobowymi pokojami, które zapewnią komfort dorosłym i dzieciom. Pokoje są wyposażone w wygodne łóżka pojedyncze i podwójne, a najmłodszym gościom (do dwóch lat) zapewniamy łóżeczko. Każdy pokój ma oddzielną łazienkę. Niektóre pokoje posiadają oddzielne wejścia (prosto z podwórka), osobne balkony lub taras. Mamy również pokoje z aneksem kuchennym.

Dla pełnego wypoczynku zapewniamy Rodzinom całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) uwzględniające szczególne potrzeby i oczekiwania Gości, a także różnego rodzaju diety. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu menu wegetariańskiego, które jest smaczne, zdrowe i bardzo urozmaicone. Nasza kuchnia bazuje na własnych, świeżo przygotowywanych, domowych potrawach. Wykorzystujemy warzywa, owoce i zioła z naszego ekologicznego ogrodu.

Nasze gospodarstwo obejmuje powierzchnię 4,7 ha. Wybierając „Mimozę” na wypoczynek dla swojej Rodziny, otrzymujesz kompleksowo zagospodarowaną przestrzeń pełną zieleni drzew, kolorów kwiatów i zapachów ziół. U nas znajdziesz spokój i ciszę. Bliskość natury i klimat wsi pozwolą Tobie i Twojej rodzinie prawdziwie odpocząć od obowiązków zawodowych, szkolnych i domowych oraz od codziennego pędu. Tutaj czas płynie zupełnie inaczej, pozwalając Rodzinom być razem, wspólnie, tylko dla siebie. Cisza i spokój „Mimozy” sprzyja pogłębieniu relacji, zacieśnieniu rodzinnych więzi, budowaniu poczucia sensu i bezpieczeństwa.

Oferta wypoczynku rodzinnego w „Mimozie” obejmuje korzystanie z kajaków i pływanie po naszym stawie. Miłośnicy wędkarstwa mogą przy użyciu własnego sprzętu łowić ryby. Okolica pełna łąk, pól i obfitujących w grzyby lasów zachęca do długich spacerów i pieszych wycieczek – oferujemy bezpłatnie kijki do nordic walking.  Gościom preferującym aktywny wypoczynek – tym małym i dużym udostępniamy rowery. Na letnie, rodzinne wieczory polecamy ognisko – dysponujemy odpowiednim miejscem w plenerze oraz zadaszoną wiatą ze stołami i ławami. Na specjalne życzenie Gości, po wcześniejszym ustaleniu, za opłatą przygotujemy relaks w saunie zewnętrznej.

Chcąc urozmaicić i uatrakcyjnić pobyt Twojej Rodziny w „Mimozie”, proponujemy w ramach pobytu ciekawe i atrakcyjne warsztaty i zajęcia.
Nasza kuchnia oparta jest o świeże, zdrowe i regionalne składniki. Większość ziół i warzyw pochodzi z naszego przydomowego ogródka, który uprawiamy na zasadach permakultury. Gotujemy sezonowo zgodnie z teorią 5-ciu przemian. Zapraszamy więc na Tydzień z EKO-Kuchnią, który jest pełen zajęć  edukacyjno – kulinarnych, zajęć sensorycznych, gier i zabaw. Szczegóły znajdują się w zakładce Oferty Specjalne”. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie Dzieci – najmłodszych Gości. Na terenie naszego gospodarstwa mogą one bezpłatnie korzystać  z dwóch placów zabaw, piaskownicy, trampoliny i boiska do siatkówki. Z myślą o Dzieciach przygotowaliśmy program animacji na świeżym powietrzu, jak i szereg zajęć, które są doskonałą i atrakcyjną formą edukacji przez zabawę.