EKO Ogród

Moje codzienne spacery w tej przepięknej KRAINIE dają dużo energii i radości oraz wiele refleksji.

„MIMOZA” w Krawczykach. POKOCHAŁAM to miejsce od pieszego wejrzenia. MOJE miejsce na ziemi.

Ogród BIODYNAMICZNY na zasadach Permakultury, to ogród uprawiany z wielkim szacunkiem do Ziemi i żywych istot. Absolutny brak stosowania jakiejkolwiek chemii. Stosujemy wyłącznie naturalne środki ochrony roślin, a przede wszystkim pokrzywę i różne preparaty z pokrzywy.

min1

Nasz EKO Ogród jest uprawiany według faz księżyca, co bardzo wpływa na jakość, trwałość i urodzaj upraw. Siejemy i sadzimy warzywa z nasion ekologicznych, najczęściej własnych lub od osób zaprzyjaźnionych.

Jestem zachwycona JARMUŻEM, który oprócz piękna i dekoracji ogrodu i stołu, posiada szerokie zastosowanie w kuchni. Wspomnę jeszcze o mało znanym u nas TOPINAMBURZE. Bardzo energetyczny i małokaloryczny.

Warzywa i owoce – świeże, pachnące, pełne żywej energii prosto z EKO Ogrodu trafiają do kuchni i gości. Żaden suplement nie da tego co ŻYWA ENERGIA ROŚLIN.

Ogród to moja kolejna pasja i miejsce pracy oraz relaksu. Urządzając ogród wyrażamy siebie, swoją osobowość, poczucie piękna i estetyki. Jest to żywy obraz ciągle zachodzących zmian, a mądrze urządzony ogród żyje w symbiozie z nami i z otaczającym nas środowiskiem. Już samo jego piękno leczy czyli Hortiterapia.

Zioła to nie tylko leki, to też piękne, ozdobne rośliny. A „chwasty” to są też leki np.: podagrycznik, mniszek lekarski, pokrzywa (wspaniała zupa z pokrzywy), krwawnik i wiele innych.

Szanujmy DARY NATURY, a będzie nam wszystkim lepiej.